Schaeffler Automotvie Aftermarket Polska

 
 
 
 
 
 
Historia

Historia firmy

 
 

2001

Nabyta w 1999 firma Holzhäuser zostaje przemianowana w LuK Truck Part GmbH & Co. KG. W Kaltennordheim umiejscowiona jest produkcja, serwis i dystrybucja. LuK RepSet® (komplet sprzęgła) do samochodów użytkowych pojawia się w ofercie AS. W Singapurze zostaje otwarte kolejne przedstawicielstwo zagraniczne AS. AS obchodzi swoje 25-lecie istnienia.

 

2002

AS Autoteile-Service GmbH zostaje przemianowane w na LuK-Aftermarket Service oHG (LuK-AS). Do zarządu LuK-AS dołącza Michael Söding (odpowiedzialny za marketing i sprzedaż w AS.). Schaeffler nabywa firmę FAG. INA i FAG stają się drugim co do wielkości producentem łożysk na świecie. Powstanie VREI (01.07.2003), stowarzyszenia producentów części samochodowych.

 

2003

W kwietniu 2003 roku cała aftermarketowa działalność Schaeffler Group na świecie zostaje skupiona pod przewodnictwem Siegfrieda Kronmüllera. Dzięki markom LuK, INA, FAG oraz HK i Ruville, LuK-AS staje się światową organizacją na rynku części zamiennych.

 

2004

Oferta LuK-AS zostaje rozszerzona o: zestawy INA SET (wszystkie rolki i napinacze w jednym opakowaniu), zestawy INA KIT (wszystkie rolki, napinacze i pasek rozrządu w jednym opakowaniu). Rozszerzenie zestawu LuK RepSet® do LuK RepSet® Pro, (docisk, tarcza, centralny wysprzęglik)

 

2005

Powstają oddziały firmy we Francji (Paryż) i Dubaju, a w Australii powstaje biuro przedstawicielskie. W celu sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu warsztatów na aktualne informacje techniczne, LuK-AS uruchamia internetowy portal wiedzy warsztatowej RepXpert.

 

2006

Wprowadzenie zestawu naprawczego FAG Wheel Pro, zawierające wszystkie elementy konieczne do naprawy łożysk kół na jednej osi. W siedzibie firmy w Langen powstaje centrum obsługi klienta. Przedstawicielstwo LuK-AS w Moskwie zostaje zintegrowane Schaeffler Rosja.

 

2007

Większość oddziałów firmy na świecie, w tym również polski, zmienia nazwę na „Schaeffler”. Otwarcie siedziby Schaeffler w Shaghaju. Sprzedaż sieci warsztatowej AUTOMEISTER do PointS. Zwycięstwo niemieckiej drużyny (sponsorowanej przez LuK, INA, FAG) w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej.

 

2008

Firma HK Autoteile GmbH z siedzibą w Kolonii zostaje zintegrowana z LuK-AS. Ruville staje się firmą siostrzaną LuK-AS. Do oferty LuK-AS wprowadzono zmienniki momentów obrotowych.

 

2009

Od dnia 01.01.2009r. LuK-Aftermarket Service oHG zmienia nazwę na Schaeffler Automotive Aftermarket oHG

Schaeffler stosuje pliki „cookies” w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania dostępnych treści. Dalsze korzystanie z naszego serwisu oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.Więcej informacji

Akceptuję