Schaeffler Automotvie Aftermarket Polska

 
 
 
 
 
 
Historia

Historia firmy

 
 

1996

AS inicjuje Partslife, program utylizacji części używanych w sektorze samochodowym. Jest to niezależna inicjatywa firmy i jej partnerów stworzona z myślą o rynku motoryzacyjnym.

Prezentowany podczas tragów Automechanika w 1994 roku Europejski Program Szkoleń Technicznych z zakresu sprzęgieł w 1996 roku zostaje przetłumaczony na cztery języki. Otwarcie biur handlowych AS w Moskwie i Pekinie oraz w Hosur w Indiach.

 

1997

W Warszawie powstaje polski odział AS. AS wprowadza do oferty pompy wspomagania układów kierowniczych z fabryki LuK Fahrzeug-Hydraulik (obecnie Ixetic) w Bad Homburg.

 

1998

Kooperacje dystrybutorów części zamiennych nagradzają zasługi AS w rozwój rynku. AS otrzymuje wyróżnienie - CARAT za innowacyjne działania marketingowe. Siegfried Kronmüller zostaje uhonorowany przez TEMOT za swoje szczególne zasługi w kształtowaniu wolnego rynku części. AUTOMEISTER (KWK) zostaje w pełni własnością AS. Premiera sytemu informacyjnego „Info CD” ( stworzony przez KWK). Początek internetowej działalności AS.

 

1999

Schaeffler nabywa pełne prawa własności do firmy LuK. Wraz z zakupem firmy Holzhäuser z siedzibą w Kaltennordheim/Rhön firma AS umacnia swoją pozycję w sektorze części zamiennych pojazdów użytkowych. Firma zlokalizowana w Rhön zostaje przeorganizowana zgodnie ze standardami AS i LuK. AS uruchamia w Warszawie magazyn dla obsługi rynku polskiego. W Argentynie powstaje nowa niezależna spółka AS. W Langen rozpoczyna się budowa dodatkowej powierzchni biurowej i magazynowej. Początek budowy magazynu wysokiego składowania.

 

2000

Na terenie AS w Langen powstaje warsztat AUTOMEISTER. Katalog AS Info-CD zostaje uzupełniony o referencje do samochodów ciężarowych i traktorów. AS jest pierwszą firmą, która implementuje oprogramowanie AutoView - za jednym kliknięciem dostępne są informacje o rynku i konkurencji. Zostaje zakończona rozbudowa siedziby w Langen. Na targach Automechanika we Frankfurcie AS prezentuje swój nowy asortyment poszerzony o części silnikowe, przeniesienia napędu, zawieszenia, układu kierowniczego i tłumienia drgań.

Schaeffler stosuje pliki „cookies” w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania dostępnych treści. Dalsze korzystanie z naszego serwisu oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.Więcej informacji

Akceptuję